Maarten Vasbinder woont in de Isaan. Zijn beroep is huisarts, een vak dat hij grotendeels heeft uitgeoefend in Spanje. Op Thailandblog beantwoordt hij vragen van lezers die in Thailand wonen en schrijft over medische wetenswaardigheden.

Heb je zelf een vraag aan Maarten en woon je in Thailand? Stuur deze naar de redactie: www.thailandblog.nl/contact/ Het is van belang dat je de juiste informatie geeft zoals:

  • Leeftijd
  • Klacht(en)
  • Voorgeschiedenis
  • Medicijngebruik, ook supplementen etc.
  • Roken, alcohol
  • Overgewicht
  • Eventueel: laboratoriumuitslagen en ander onderzoek
  • Eventueel bloeddruk

Foto’s kan je sturen naar info@thailandblog.nl dat alles kan anoniem, je privacy is gewaarborgd.


Beste Maarten,

Ik ben 58 jaar en heb medio april 2 stents in de slagader die bloed naar de hartspier brengt laten zetten.

  • Lengte 1.79 m
  • Gewicht 101 kg
  • Alcohol: geen
  • Roken: niet

Medicijnen:

  • Controloc -> 1 tablet per dag, voor het ontbijt
  • Apolets -> 1 tablet per dag na het ontbijt
  • Aspirin 81 mg -> 1 tablet per dag na het ontbijt
  • Metformin 850 mg -> 1 tablet na het ontbijt en 1 tablet na het avondmaal
  • Mandipine 20 mg -> 1 tablet na het ontbijt
  • Bisoprolol 5 mg -> 0,5 tablet na het ontbijt
  • Mevalotin 40 mg -> 1 tablet na het ontbijt
  • Lantus Solostar -> 30 unita voor het slapen gaan

Sinds ik statins neem voor cholesterol (eerst Chlovas 40, nu Mevalotin), heb ik last van spierpijnen in mijn armen, krampen in mijn benen en voeten. Verder blijkt mijn bloedsuiker op hol geslagen: waar die vroeger 120 was voor het ontbijt, is die nu in het beste geval 170.

Mijn vraag is nu: is er een alternatief voor de statins zonder al die bijwerkingen?

Dank bij voorbaat.

Met vriendelijke groet,

D.

******

Beste D,

Gezien je laboratorium is je bloedsuiker al langer veel te hoog. HBAc1 10,8 en FBS 228.
Die hoge suikers kunnen ook de spierpijn veroorzaken. Het lijkt me geen luxe om een internist, of diabetes arts te raadplegen. Zulke hoge spiegels kunnen veel problemen veroorzaken. De medicatie zal daarom aangepast moeten worden.

Verder kunt u waarschijnlijk de aspirine weglaten. Hoe lang geleden heeft u een hartprobleem gehad?

Wat uw vraag betreft. Van mij kunt U met de statines stoppen, maar dat vindt uw cardioloog vast geen goed idee.
Wacht niet te lang met het bezoek aan de internist of diabetes arts. Uw suiker is echt veel te hoog.

Met vriendelijke groet,

Dr. Maarten


» Laat een reactie achter


Er zijn geen reacties mogelijk.


Laat een reactie achter

Thailandblog.nl gebruikt cookies

Dankzij cookies werkt onze website het beste. Zo kunnen we je instellingen onthouden, jou een persoonlijk aanbod doen en help je ons de kwaliteit van de website te verbeteren. Lees meer

Ja, ik wil een goede website