Vraag aan huisarts Maarten: Pijn in linkervoet

Door Ingezonden Bericht
Geplaatst in Gezondheid, Huisarts Maarten
Tags: ,
11 november 2020

Maarten Vasbinder woont in de Isaan. Zijn beroep is huisarts, een vak dat hij grotendeels heeft uitgeoefend in Spanje. Op Thailandblog beantwoordt hij vragen van lezers die in Thailand wonen.

Heb je zelf een vraag aan Maarten en woon je in Thailand? Stuur deze naar de redactie: www.thailandblog.nl/contact/ Het is van belang dat je de juiste informatie geeft zoals:

  • Leeftijd
  • Klacht(en)
  • Voorgeschiedenis
  • Medicijngebruik, ook supplementen etc.
  • Roken, alcohol
  • Overgewicht
  • Eventueel: laboratoriumuitslagen en ander onderzoek
  • Eventueel bloeddruk

Foto’s kan je sturen naar info@thailandblog.nl dat alles kan anoniem, je privacy is gewaarborgd.


Beste Maarten,

Ik heb al geruime tijd last van mijn linkervoet. De pijn zit niet onder of boven de voet het zit aan de binnenkant van mijn linkervoet, de huid dus. Heb al vele cortison spuiten gehad maar alles helpt niet.

Gek is dat ik elke ochtend zonder veel pijn mijn 7,5 km kan lopen. Soms is het net of iemand een elektrische stoot geeft. Ultrasound wordt mij aanbevolen, wat geen enkele clinic hier kan doen.

Heeft u soms een oplossing voor mij?

Leeftijd 79 jaar.  Deze klachten heb ik nu +- 1 maand. Geen voorgeschiedenis. Medicijn alleen maar 5 mg Stercia voor mijn prostaat en 10 mg Rosuvastatin voor mijn cholesterol. Ik rook niet drink af en toe 1 pilsje. 75/76 kg 1,80 m nu 1,79 (3 herniaoperaties). Bloeddruk elke morgen 115/65/77 soms iets hoger, maar altijd onder de 130. Ik voel mij gezond en heb geen problemen.

Ultrasound in het ziekenhuis is wel erg duur en de klinieken kunnen het niet doen. Ik ga altijd naar de Orthopedist (die ook mijn schouder operatie heeft gedaan) en hij gaf mij de cortisoninjecties die niet hebben geholpen.

Nachts wordt ik soms wakker en heb geen pijn maar het gevoel of iemand met een elektrische massage bezig is.

Dit duurt ongeveer 5 seconden en dan heb ik nergens meer last van (nachts)

Het is volgens mij de huid die de pijn of het probleem veroorzaakt.

Alvast bedankt voor uw aandacht.

Met vriendelijke groet,

J.

******

Beste J,

Begin met het weglaten van de Rosuvastatin. Dat slikken op uw leeftijd is pure flauwekul. Het kan zelfs de oorzaak zijn van uw klachten
Ook huidpijn heeft te maken met een geprikkelde zenuw. Cortisonespuiten helpen dan niet. In het algemeen is het moeilijk een klacht, zoals de uwe te behandelen.

U kunt medicijnen gaan slikken die veel bijwerkingen hebben en de vraag is of die gaan helpen.

Een mogelijkheid is capsaïcine gel (capsika gel) te proberen. Tweemaal daag insmeren. Capsika gel wordt gemaakt van Spaanse pepers. Daar is hier geen gebrek aan.

Het kan een tijd duren voor het gaat werken. Soms zijn bijwerkingen op de huid van dien aard, dat gestopt moet worden.

Het simpelste is warm water baden. Water zo warm dat u zich net niet brandt.

Een andere mogelijkheid is TENS therapie, die door een fysiotherapeut gedaan wordt.
www.pijn.nl/behandelingen/lokale-behandelingen/tens-behandeling.html

De “ultrasound” zal geen gevolgen hebben, omdat een operatie niet aan te raden is. Overbodige diagnostiek in uw geval.

Ik hoop, dat u hier iets aan heeft.

Met vriendelijk groet,

Dr. Maarten


» Laat een reactie achter


Rating: 5.00/5. From 6 votes.
Please wait...

Er zijn geen reacties mogelijk.


Laat een reactie achter

Thailandblog.nl gebruikt cookies

Dankzij cookies werkt onze website het beste. Zo kunnen we je instellingen onthouden, jou een persoonlijk aanbod doen en help je ons de kwaliteit van de website te verbeteren. Lees meer

Ja, ik wil een goede website