Maarten Vasbinder woont in de Isaan. Zijn beroep is huisarts, een vak dat hij grotendeels heeft uitgeoefend in Spanje. Op Thailandblog beantwoordt hij vragen van lezers die in Thailand wonen en schrijft over medische wetenswaardigheden.

Heb je zelf een vraag aan Maarten en woon je in Thailand? Stuur deze naar de redactie: www.thailandblog.nl/contact/ Het is van belang dat je de juiste informatie geeft zoals:

  • Leeftijd
  • Klacht(en)
  • Voorgeschiedenis
  • Medicijngebruik, ook supplementen etc.
  • Roken, alcohol
  • Overgewicht
  • Eventueel: laboratoriumuitslagen en ander onderzoek
  • Eventueel bloeddruk

Foto’s kan je sturen naar info@thailandblog.nl dat alles kan anoniem, je privacy is gewaarborgd.


Beste Maarten,

Ik ben E. en 71 jaar. Slik aan medicatie het volgende:

  • metoprolol retard 200
  • isosorbide monitraat 120
  • cardio carbasalat 38
  • terrazosine 2
  • lipitor 40

Mijn huid gaat in een sneltreinvaart rimpelen en mijn voeten worden blauw/paars. Dit allemaal in de laatste 3 maanden, weet u de oorzaak?

Groet,

Eduard

******

Beste E,
Volgens mij heeft u een hartkwaal en en prostaatprobleem, althans dat lees ik af uit de medicatie. Dat is echter niet genoeg, om de oorzaak van de gerimpelde huid en de blauw/paarse voeten te duiden.
De doorbloeding zal wel niet zo goed zijn. 
Graag wat meer informatie. Voorgeschiedenis. Hoe langt slikt u welk medicijn? Roken, Alcohol? Bloeddruk, hartritme, gewicht, eventueel laboratorium.
Laat voorlopig de Lipitor maar weg en drink veel water.
Als ik meer weet, kan ik hoogstwaarschijnlijk wat gerichter adviseren.
Met vriendelijke groet,
Dr. Maarten

» Laat een reactie achter


Er zijn geen reacties mogelijk.


Laat een reactie achter

Thailandblog.nl gebruikt cookies

Dankzij cookies werkt onze website het beste. Zo kunnen we je instellingen onthouden, jou een persoonlijk aanbod doen en help je ons de kwaliteit van de website te verbeteren. Lees meer

Ja, ik wil een goede website