Moet een eigenaar van een condo ook een TM30 invullen?

Door Ingezonden Bericht
Geplaatst in Lezersvraag
Tags: ,
3 mei 2022

Beste lezers,

Sinds kort ben ik eigenaar van een condo in Thailand en mijn vraag is, wat ik nodig heb als eigenaar om in mijn eigen condo te zijn gedurende 90 dagen? Als huurder heb je een TM30 nodig die de eigenaar moet verstrekken.

Moet ik voor mezelf een TM30 invullen of gaat het anders?

Reacties zijn welkom, dank.

Groet,

Ben

Redactie: Heb je zelf een vraag aan de lezers van Thailandblog? Gebruik het contactformulier.


» Laat een reactie achter


Rating: 5.00/5. From 2 votes.
Please wait...

8 reacties op “Moet een eigenaar van een condo ook een TM30 invullen?”

  1. Manow zegt op

    Beste Ben,
    Het antwoord is, ja.
    Ook als eigenaar van een condo moet je een TM 30 formulier invullen bij de immigratie.
    Vergeet niet een kopie van je koopakte mee te nemen, anders wordt je aanvraag/melding niet behandeld.
    Sucses, Manow.

    • Ben zegt op

      Dank voor je snelle reactie, Manow. Hoe is de procedure? Waar de TM30 te krijgen/downloaden?
      Kan het online afgehandeld worden of moet ik naar Immigration?

      • Adriaan zegt op

        Hoi Ben. Meestal kan de receptie van het condo gebouw het voor je doen via internet. Moet binnen 24 uur als ik het goed heb.

  2. Koen zegt op

    Dit kan online: https://www.immigration.go.th/en/?page_id=1690
    UserID en paswoord aanvragen.
    Groeten
    Koen

  3. Jan zegt op

    Sorry maar volgens mij gaat het alleen om huurders e.d. , er wordt nergens gesproken over eigenaren.
    Heb al 18 jaar een condo in Jomtien en heb nog nooit een TM30 ingevuld, ook nog nooit gevraagd bij de immigration.
    Diverse keren een certificate of residence aangevraagd bij immigration voor verlenging rijbewijzen, nog nooit gevraagd naar TM30.

    • RonnyLatYa zegt op

      De wetgeving slaat op alle buitenlanders die hier verblijven als Non-immigrant of Tourist.
      Het maakt niet uit of je eigenaar, huurder of wat ook bent. Daar wordt geen onderscheid in gemaakt.

      TM30 formulier zegt alleen wie de personen moet melden die onder eenzelfde dak verblijven en dat dit het formulier is waarmee dat moet gebeuren
      Maar dat ontslaat de buitenlandse eigenaar niet van ook zichzelf te melden waar hij verblijft.
      Hij kan toch ook verschillende eigendommen hebben in Thailand. Waar verblijft hij dan ?

      Waarschijnlijk omdat je al die tijd al op hetzelfde adres verblijft zal men het niet meer vragen, maar dat is een lokale beslissing. Dat wil daarom niet zeggen dat die wetgeving niet op eigenaars slaat. Daarin wordt ook niet gesproken over eigenaars niet en huurders wel.

      Trouwens 18 jaar geleden werd daar amper naar gekeken. Het is maar pakweg de laatste 10 jaar dat men dat weer strikter is gaan toepassen. Wat niet wil zeggen dat die wetgeving niet bestond natuurlijk. Die is er al van 1979 en daarom dat je ook nog veel verwijzingen naar politie of politiestation zal lezen i.pv. immigratie in die documenten, omdat er toen enkel maar wat immigratiekantoren waren en dat in de plaatsen waar vele toeristen kwamen.

      https://library.siam-legal.com/thai-law/thai-immigration-act-temporary-stay-in-the-kingdom-sections-34-39/

      Section 37
      An alien having received a temporary entry permit into the Kingdom must comply with the following:

      …..
      Shall stay at the place as indicated to the competent official. Where there is proper reason that he cannot stay at the place as indicated to the competent official, he shall notify the competent official of the change in residence, within 24 hours from the time of removing to said place.

      Shall notify the police official of the local police station where such alien resides, within twenty–four hours from the time of arrival. In the case of change in residence in which new residence is not located the same area with the former police stations, such alien must notify the police official of the police station for that area within twenty-four hours from the time of arrival.

      If the alien travels to any province and will stay there longer than twenty-four hours, such alien must notify the police official of the police station for that area within forty-eight hours from the time of arrival.

      If the alien stays in the Kingdom longer than ninety days, such alien must notify the competent official at the Immigration Division, in writing, concerning his place of stay, as soon as possible upon expiration of ninety days. The alien is required to do so every ninety days. Where there is an Immigration Office, the alien may notify a competent Immigration Official of that office.
      …..
      In making notification under this Section, the alien may make notification in person or send a letter of notification to the competent official, in accordance with the regulations prescribed by the Director General.

  4. Sietse zegt op

    Vul altijd een TM 30 in voor mensen die voor langere tijd in mijn huis verblijven. In dit gEval 2 personen deze zijn al 6 maanden in mijn huis. Nu vertrekt er 1 kan deze persoon onmogelijk afmelden gaat maar 1 maand terug op de site. Iemand een oplossing

    • RonnyLatYa zegt op

      Je moet niemand afmelden.
      Ofwel verlaten ze Thailand ofwel worden ze dan op een ander adres aangemeld. Als dat laatste niet gebeurd is dat geen probleem voor u.


Laat een reactie achter

Thailandblog.nl gebruikt cookies

Dankzij cookies werkt onze website het beste. Zo kunnen we je instellingen onthouden, jou een persoonlijk aanbod doen en help je ons de kwaliteit van de website te verbeteren. Lees meer

Ja, ik wil een goede website