Tajlanđanka Ariya Jutanugarn imala je poseban nastup u nedjelju postavši prva Tajlanđanka koja je osvojila titulu na ženskom British Openu. Završila je sa 272 boda, 16 ispod par.

Pobjeda je učvrstila kao jasnog favorita za zlatnu medalju na četvorodnevnom takmičenju u golfu na Olimpijskim igrama u Riju, koje počinju 17. avgusta.

Južnokorejac Lee Mirim i Amerikanac Mo Martin, šampion iz 2014. godine, završili su neriješeno za drugo mjesto.Arija je pobijedila u tri utakmice zaredom na LPGA Touru u maju.

Izvor: Bangkok Post

1 misao o “Thai Ariya pobjeđuje na ženskom British Open golf turniru”

1. Rien van de Vorle kaže gore

Proveo sam nekoliko sati gledajući ovaj turnir na BBC-u. Ostala je tako divno smirena i njene reakcije su bile kao da je doživljavala ovakve turnire svakog mjeseca. Čak i kada su stvari zaprijetile da krenu po zlu, ostala je tako mirna i izašla je dobro. Igrala je dostojanstveno i uspješno. Ako to ponovi, može postati olimpijska prvakinja. Ono što mi je palo na pamet je to što mislim da su mnoge azijske igračice pomalo 'pretjerane', dok bi se 'zapadnjake' koje su se takmičile na vrhu ovog turnira mogle nazvati vitkima, dok su općenito Zapadnjake korpulentnije od Azijata. žene, dame.