Tajka Ariya Jutanugarn zaprezentowała się w niedzielę jako pierwsza Tajka, która zdobyła tytuł Women's British Open. Skończyła z 272 punktami, 16 poniżej par.

Zwycięstwo umacnia ją jako zdecydowanego faworyta do złotego medalu w czterodniowych zawodach golfowych na Igrzyskach Olimpijskich w Rio, które rozpoczną się 17 sierpnia.

Południowokoreański Lee Mirim i Amerykanin Mo Martin, mistrz z 2014 r., zajęli drugie miejsce.Ariya wygrała trzy mecze z rzędu podczas LPGA Tour w maju.

Źródło: Bangkok Post

1 myśl na temat „Thai Ariya wygrywa kobiecy turniej golfowy British Open”

1. Riena van de Vorle mówi

Spędziłem kilka godzin oglądając ten turniej w BBC. Zachowała taki piękny spokój, a jej reakcje były takie, jakby co miesiąc przeżywała takie turnieje. Nawet gdy groziło, że coś pójdzie nie tak, zachowała spokój i wyszła z tego cało. Zagrała „dostojnie” i skutecznie. Jeśli uda jej się to powtórzyć, może zostać mistrzynią olimpijską. Uderzyło mnie to, że moim zdaniem wiele azjatyckich zawodniczek ma pewną „nadwagę”, podczas gdy „zachodnie zawodniczki”, które rywalizowały na szczycie tego turnieju, można nazwać szczupłymi, podczas gdy ogólnie to kobiety z Zachodu są bardziej korpulentne niż Azjatki kobiety, panie.