Bira Circuit (nattanan726 / Shutterstock.com)

Nem, ez a cikk nem az olykor ellenőrizetlen, olykor alkohollal befolyásolt közlekedési magatartásról szól Thaiföld vagy a pizzafutárok és a motoros taxik kamikaze-szerű vezetéséről.

Az autós vagy motoros versenyzést igazi sportnak értem, és őszintén szólva nem is nagyon gondoltam erre, amikor Thaiföldről volt szó.

Pedig az autó- és motorsportok meglehetősen népszerűek ebben az országban. A Bira pálya Pattaya közelében található, amely 30-35.000 2.41 embert vonz a versenyek alatt. A pálya az egyetlen Thaiföldön, amely nemzetközileg is elismert XNUMX km hosszú pályájával. A pálya egy lejtős gyorsasági egyenessel és egy dupla csúcsos kanyarral és különféle sikánokkal rendelkezik, így "technikai" pálya, minden szintű versenyző számára alkalmas.

Bira

A Bira komplexum teljesen felszerelt gokart- és tereppályákkal is fel van szerelve ("pálya a földben"). A lelkes, de tapasztalt sofőrök és motorosok minden pályán tapasztalatot szerezhetnek, és professzionális oktatásban is részesülhetnek.

Az áramkör neve egy másik történet. Nevét Birabongse Bhanudej Bhanubandh hercegről (ismertebb rövid nevén Bira) kapta, aki a Chakri-dinasztia egyik sarja volt. Bira herceg ünnepelt autóversenyző volt 1950 előtt, amikor még nem létezett a Forma I. Volt egy nem hivatalos világbajnokság Angliában, az úgynevezett British Racing Drivers Club Gold Star. Ennek eléréséhez több versenyt is meg kellett nyerniük, és Bira herceg megnyerte az Aranycsillagot három egymást követő évben, 1936-ban, 1937-ben és 1938-ban.

Gokart (FLUKY FLUKY / Shutterstock.com)

Formula 1

A második világháború után Bira herceg számos versenyen vett részt Angliában, Amerikában és Európában, ahol például legyőzte Fangiót, a legendás argentin Forma I-es pilótát, aki később zsinórban 5-ször lett világbajnok. Bira herceg az egyetlen thaiföldi, aki részt vett a Forma-1-es versenyeken. 1950 és 1954 között 19 alkalommal vett részt nagydíjon, és kétszer ért el negyedik helyezést.

A pattayai Bira körúton egy szobor állít emléket ennek a kiváló thaiföldi hercegnek.

– Újra közzétett üzenet –

19 válasz a „Racing in Thailand”

1. conimex mondja fel

Ratthapark Wilairot egy nagyon jól ismert Moto 2-es versenyző, 2010-ben az Asseni TT-n a dobogós helyezésért harcolt, de végül a 4. hellyel kimaradt a díjakból.

A Győzelem emlékműtől nem messze van egy autógyártó cég Porschákkal és Bentley-kkel, ez a fajta üzlet is jövedelmezőnek tűnik.

2. ezt a császárt mondja fel

Bira herceg nyerte az első futamot zandvoorti pályánkon.
    Még mindig van egy régi fotó erről az eseményről a jól ismert Mickey's bárban a pályán.
    Részt vettem néhány versenyen a Bira pályán, és azt kell mondanom, hogy nagyon izgalmasak voltak.
    Csak az egykori fal az egyenesben a rajtnál és a célnál a bal kanyar után tűnt nagyon veszélyesnek számomra, különösen a motorosok számára

• gringo mondja fel

Szép kiegészítés, Thijs! Szívesen beemeltem volna a történetbe, hogy Bira egyszer megnyerte az első futamot Zandvoortban. Ez nem szerepelt az összes webhelyen, amelyen megkerestem (Bira, F1, Zandvoort), de az Ön válasza miatt elkezdtem tovább keresni.

Végül megtaláltam a „lelepleződést” a Wikipédián – Zandvoort Circuit: 7. augusztus 1948-én zajlott az első autóverseny, akkor még Zandvoort Grand Prix néven a zandvoorti pályán. A versenyt Bira thai herceg nyerte egy régi Maseratival.

Köszönöm mégegyszer!

• John Chiang Rai mondja fel

Ha nem tévedek, Tino Kuis is beszámolt egyszer erről a Bira hercegről és 1948-as zandvoorti sikereiről. Thaiföldön egyébként nem csak a hivatalos autóverseny nagyon népszerű, az illegális versenynek is vannak követői. Néhány éve egy bangsaeni szállodában voltunk, ahol szinte minden este megzavarta az álmunkat egy illegális verseny.
        A szálloda tulajdonosa elmondta, hogy rendszeresen hívták a rendőrséget, sajnos kevés eredménnyel.

Kis helyesbítés, az üzenet nem Tino Kuistól, hanem Piet van de Broektől érkezett.

• Tom Teuben mondja fel

Igen, kisfiúként láttam azt a versenyt Zandvoortban. A közelben lakott Aerdenhoutban.

3. Chang Noi mondja fel

Azok, akik azt hiszik, hogy nincs több pénzes thaiföldi ember, érdemes jobban megnézni, ha olyan úton vannak, ahol hemzsegnek a drága autók. Vagy jöjjön el hétfőn a BIRA (Peera) körpályára, mert akkor ez egy „nyílt nap” a motorosoknak, és fiatal thai srácokat láthattok nagyon szép és nagyon gyors bringákkal (és egy asszisztens a bicikliparkolóban). A pályán egyébként gyakran vannak jelen külföldiek is.

Ez egy szép esemény ott, egészen más, mint amit a legtöbb külföldi megszokott Thaiföldön.

Én személy szerint nem vagyok versenyző, és nincs igazi tudásom a versenypályákról, de amikor látom a pálya építését és karbantartását, kétségbe vonom a motorosok biztonságát.

Chang Noi

• BA mondja fel

Így van ez Hollandiában is a zandvoorti körpályaparkban, ahol néha motoroznak, de motorosként jobb, ha nem hibázik. Éppen ezért a legtöbb versenyt is Assenben rendezik.

A thai-i gokartról nem sok különbséget látok a falanggal. Csak a barátnőm jön néha, neki kétszer olyan lassú volt a piros idő, mint nekem, így legközelebb a gyerekpályán indult 🙂

Még mindig van egy BMW M3-as versenyautóm, néha eszembe jutott, hogy időnként felteszem a hajóra Thaiföldre, de azt hiszem, egy vagyont kell befizetnem importadóba, így ez nem fog menni.

• Hans mondja fel

Ha versenyautóként importálja a BMW M3-at, akkor általában nincs behozatali adó, szállítottam versenyautókat és rally autókat a világ minden táján, és soha nem fizettem importadót, de egyszer fizettem kauciót.

4. alvadt vér mondja fel

Jelenleg van egy másik fiatal thai sofőr, aki hullámokat ver. Alexander Albonról van szó, aki jelenleg a Forma-2-ben versenyzik...tavaly az F3-ban, de ismét egy magasabb osztályban. Az ART Racingnek vezet, és nagyon tehetséges. A múlt héten ő volt a leggyorsabb a dubaji edzésen, megelőzve egy másik feltörekvő holland tehetséget, Nick de Vries-t.

5. gabona mondja fel

Nos, szeretnék elmenni és megnézni, de hol van? Megfelelő lenne egy hely vagy egy térkép, és esetleg a körúthoz vezető útvonal?

• gabona mondja fel

Nos, kövesse ezt a linket, és Buriramban lesz.

6. Hans mondja fel

A Bira pálya nem az egyetlen FIA elismert pálya Thaiföldön, a BuriRam pálya újabb, szebb és nemzetközileg ismertebb, számos motorverseny és a TCR, illetve a GT versenyek világszínvonalúak.

7. Béke mondja fel

Többször jártam ott. Hébe-hóba akadnak kisfiúk az alig 15 éves versenyferraris...
    Maga a pálya nem túl látványos, de még mindig olyan, mint hazánk a 60-as években...ahova mehetsz, ahova akarsz (veszélyes)...Sétálj a boxban...és a bejárat általában nem sok 100-nál. Baht.

8. Fészek mondja fel

A Prins Bira Circuit nem az egyetlen nemzetközileg elismert pálya, BuriRamban is, a Chiang pálya az FIA által elismert

9. rori mondja fel

Hm, csak egy gyors megjegyzés. Tudták-e az itt jelenlévők, hogy egy holland az országúti versenyzés bölcsője volt már az 80-as években, és ha jól tudom, még thai és ázsiai bajnok is volt?
    Neve Theo Louwes
    Ó, azt hiszem, még csak 80 éves, de még mindig vezet (na, vezet??)

10. Hans mondja fel

Ga naar http://www.bric.co.th/ és látod az összes adatot a buriram körpályáról, ma ott vannak a nemzetközi TRC versenyek.

11. Nesr mondja fel

A burirami Chang pálya az FIA által elismert, gyönyörű, gyors pálya, ahol gyönyörű versenyeket rendeznek