Toimetuse poolt
Postitatud Autode võidusõit, Sport
Sildid:
19 juuli 2013

Suurejooneline Race of Champions tuleb taas Bangkokki. Detsembri keskel peetakse Rajamangala staadionil iga-aastane pidu motospordimaailma tippsõitjatele, sealhulgas ralli, MotoGP ja IndyCar. Ka eelmisel aastal sai seal üritust imetleda.

Eelmisel aastal triumfeeris individuaalses arvestuses prantslasest vormel-1 piloot Romain Grosjean. Võistkondliku tiitli võitis Saksamaa.

Race of Champions on auto- ja motospordiüritus, mida korraldatakse igal aastal alates 1988. aastast. Algselt peeti võistlus sõitja Henri Toivoneni mälestuseks, kes hukkus 1986. aastal, ta hukkus Korsika rallil. Tema nime kandis ka karikas, mis antakse individuaalsele võitjale. Võistluse algusaastatel võtsid osa ainult rallisõitjad, et selgitada välja, kes oli rajal kiireim. Üritus sai aga peagi täiendust ning endast parimat tuli näitama ka teiste auto- ja motospordi harude sõitjad.

Alates 1999. aastast korraldatakse ka Race Of Champions Nations Cupi, kus erinevad riigid võtavad omavahel mõõtu. Et võistlus laiemale avalikkusele veelgi huvitavamaks muuta, on juba mitu aastat kasutatud erinevat tüüpi autosid, nii ralli- kui ka ringrajaautosid.