Prošle je subote Belgija morala pasivno promatrati kako je Nizozemska osvojila drugo mjesto na Eurosongu u Kopenhagenu, no svejedno je to bio dan za pamćenje za naše južne susjede. Patrick Fiersen iz Antwerpena osvojio je važan Leaderboard turnir u Megabreak Poolhallu u Pattayi.

Turniri se redovito organiziraju u Megabreaku (nedjeljom, utorkom i četvrtkom) i sudionici dobivaju bodove na temelju svoje izvedbe. Leaderboard se prilagođava nakon svakog turnira i jednom svaka četiri mjeseca najboljih 16 igrača igra Top16 turnir, gdje se mogu osvojiti velike novčane nagrade.

Naravno, svi redovni igrači daju sve od sebe da igraju u Top 16, jer to je priznanje za vaš učinak u protekla četiri mjeseca. Patrick Fierens je proteklih godina sudjelovao na 64 turnira, čak je i osvojio jedan, ali je vrlo rijetko uspijevao doći do Top 16. Ovaj put je uspio, došao je na osmo mjesto i osigurao prvo mjesto, što mu je donijelo 12000 bahta.

Patrick Fierens je Belgijac iz Antwerpena, koji živi i radi u Rayongu više od 12 godina. U nedjelju će voziti u Pattayu kako bi sudjelovao na turniru. Dobro se priprema, rano dolazi u Pattayu, opuštajuće ruča s drugim Patrickom (iz belgijskog restorana u Arcade) i popije nekoliko Leffea kako bi se dobro raspoloženio.

Sada je turnir bio u subotu, ali Patrickove pripreme za turnir nisu bile ništa drugačije. I odmah je dobro krenulo, jer je bio u paru sa mnom u ždrijebu za prvo kolo. Pravi obračun Belgija – Nizozemska! Obojica smo igrali dobro, ali ja sam napravio nekoliko velikih pogrešaka koje je Patrik vješto kaznio. Doživio sam razoran poraz 4-0, razočaran sam izgubio i drugo kolo i turnir je za mene bio gotov.

Patrick je nastavio bez daha, prvo pobijedivši igrača iz Škotske i igrača iz Japana. Ipak ga je prevario igrač iz Bahreina, ali preko a
repasažu, pobjedom nad tajlandskim igračem, ipak je stigao do velikog finala. Morao je ponovno odmjeriti snage s igračem iz Bahreina, kojeg je sada porazio uz velike bravure. Osvetio se, ali puno važnije je to što je sada prvi Belgijac u (kratkoj) povijesti Megabreaka koji je postao prvak sezone.

Patrick je plutao kroz Megabreak kao da je svjetski prvak. Sada čeka poziv iz belgijskog veleposlanstva da mu kažu koje će mu belgijsko kraljevsko odlikovanje biti dodijeljeno i kada.

4 odgovora na “Belgijac osvojio važan biljarski turnir u Megabreaku”

1. RonnyLatPhrao kaže dalje

Želite li pasivno pratiti Eurosong? Ne, ne to. Mislim da je zasluzila pobjedu...

Ali hej, da su Jan, Piet (Pier), Joris (Tjores) ili Corneel igrali na turniru u bazenu, Patrick bi možda bio tek drugi. 🙂

Ipak, čestitam Patrick

2. chris kaže dalje

Je li imao radnu dozvolu za igranje ovog turnira?
    Prema pravilima, to je moguće samo ako je profesionalni igrač biljara.
    I onda nastaje problem: zar njegov posao ne može obaviti Tajlanđanin?
    Bojim se da će, ako imigracijski službenici saznaju za ovo, samo Tajlanđanima biti dopušteno sudjelovanje na sljedećem Top16 turniru.