Женските футболни отбори на Холандия и Тайланд започнаха мачовете си от групите на Мондиал 2015 в Канада. Холандия играе в група А срещу Нова Зеландия, Китай и страната домакин Канада. Тайланд трябва да се състезава срещу Норвегия, Кот д'Ивоар и Германия.

Кога срещу кого ще играе холандският отбор?

В нощта на четвъртък, 11 юни срещу петък, 12 юни в 00.30 (5.30 в Тайланд) ще последва вторият мач срещу Китай. Последният мач в групата е срещу домакина Канада в нощта на понеделник, 15 юни, срещу вторник, 16 юни, от 1.30 сутринта (06.30 сутринта в Тайланд). Ако Холандия се класира – кой се съмнява в това? – ще играе отново в Едмънтън на 20 юни или във Ванкувър на 21 юни за място на четвъртфиналите.

Кога срещу кого ще играе Тайланд?

Тайланд, дебютант на Световно първенство за жени, за съжаление загуби първия мач в групата. Норвегия беше няколко размера по-голяма с 4-0. Кот д'Ивоар е следващият съперник на 11 юни, като шансовете на Тайланд за победа са значително по-големи (Кот д'Ивоар загуби първия мач с 10-0 от Германия). Третият мач и вероятно последното участие на Тайланд ще бъде срещу Германия на 15 юни.

Телевизионно предаване

Всички мачове на холандския национален отбор се предават на живо от NPO 3, но тук в Тайланд е малко трудно. Гледах първия мач на Холандия в неделя сутринта в 8 сутринта (3 сутринта холандско време), който беше спечелен с 1 – 0 срещу Нова Зеландия чрез този линк: livetv.sx/en/eventinfo/316358_new_zealand_netherlands

Дали мачовете на тайландския женски отбор в Тайланд се предават на живо по телевизията, не успях да намеря. Може би заинтересован читател на блог може да хвърли малко светлина върху това.

9 отговора на „Холандия и Тайланд на Световното първенство за жени в Канада“

1. Тео казва нагоре

може ли да се следва в Европа.

2. Chander казва нагоре

Тази вечер гледахме Норвегия-Тайланд на живо. То беше излъчено на живо по Канал 3.

3. Г. Й. Клаус казва нагоре

Случайно видях мача на тайландските дами на канал 3. Сега има повече канали 3.
    Не знам дали всички мачове на тайландките са показани тук.

4. сър Чарлз казва нагоре

Видях играта и колко лош беше тайландският отбор, дори "отборът на F-jes" от произволен аматьорски клуб в Холандия можеше да го победи.

• Gringo казва нагоре

О, какво лошо има? Тайландският женски футбол наистина е в начален стадий (F'jes?) и е в процес на развитие. Въпреки това се класира за това световно първенство.

Вие играете футбол предимно за забавление, разбира се, че искате да спечелите, но женският отбор на Тайланд не пътува до Канада с илюзията, че ще стане световен шампион.

Това Световно първенство е акцент в живота им за тайландските дами и моля, позволете им да му се насладят. Когато мачът срещу Норвегия приключи и тайландският отбор се сбогува с „wai“, те получиха овации от канадската публика. Момент, който никога няма да забравят.

„Лошият“ футбол може да бъде доста привлекателен за гледане от (неутралната) публика и нека си признаем, финалът на Шампионската лига беше ли пример за „добър“ футбол? Определено не мислех така, с изключение на няколко хубави момента, това беше скучна афера.

• сър Чарлз казва нагоре

Играта на тайландските дами не беше за гледане и все пак аз съм и оставам любител на Тайланд, това също е възможно.

5. Пиет де Райдер казва нагоре

Следя го в NL, по канал 13 или Евроспорт всеки ден по 2 мача.

Тайланд може да бъде доминиращ в Югоизточна Азия, но срещу двете велики сили Германия и Норвегия е различна история.

Кратък анализ 1-ва половина тайландски дами: Норвегия -Тайланд
    Норвежците хвърлят топката високо към далечната греда, на което тайландската защита не отговори със защита, например в 23-та минута.
    1-0 дойде от свободна топка, където номер 6 на Тайланд скочи със затворени очи? ако беше продължила да гледа, щеше да удари топката и топката щеше да премине.
    За ваша информация. Какво да промените: погрижете се по-добре за покритието. Притежание на топката, предлагане и свободно бягане (също без топка)
    Не стойте неподвижно по време на пресичане, но скочете заедно, ако е необходимо. извън равновесие или пречещ на опонент(и) сега единият просто оставаше на земята. вижте 12-та минута.
    Вратарят: НЕ шутирай, всички топки бяха в тази за норвежците?! дайте на свободния човек зад топката и изградете отзад.
    Скоростта на боравенето ТРЯБВА да се повиши (вижте 56-та минута) заради просто изгубена топка. твърде отпуснат
    Съвет: срещу Германия: Защитавайте се близо до мъжа (жената) и покривайте 2-ра греда с високите кръстове.